ITT Cannon, LLC KPSE06J22-21P
KPSE06J22-21P
Part No.:
KPSE06J22-21P
Datasheet:
ShinYuaKPSE06J22-21P.pdf
Description:
CONN PLUG MALE 21POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
21
Shell Size - Insert:
22-21
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Item23:
N (Normal)
Item31:
Backshell, Strain Relief
Item32:
Item33:
13A
Item34:
1000VAC, 1400VDC