ITT Cannon, LLC KPSE07A14-12P
KPSE07A14-12P
Part No.:
KPSE07A14-12P
Datasheet:
ShinYuaKPSE07A14-12P.pdf
Description:
CONN RCPT MALE 12POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Receptacle, Male Pins
Number of Positions:
12
Shell Size - Insert:
14-12
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Panel Mount
Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Item23:
N (Normal)
Item33:
7.5A, 13A
Item34:
600VAC, 850VDC