ITT Cannon, LLC KPSE07A18-32P
KPSE07A18-32P
Part No.:
KPSE07A18-32P
Datasheet:
ShinYuaKPSE07A18-32P.pdf
Description:
CONN RCPT MALE 32POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Receptacle, Male Pins
Number of Positions:
32
Shell Size - Insert:
18-32
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Panel Mount
Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Item23:
N (Normal)
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC