ITT Cannon, LLC KPSE07E12-10SZ
KPSE07E12-10SZ
Part No.:
KPSE07E12-10SZ
Datasheet:
ShinYuaKPSE07E12-10SZ.pdf
Description:
CONN RCPT FMALE 10POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
10
Shell Size - Insert:
12-10
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Panel Mount
Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Item23:
Z
Item31:
Backshell
Item32:
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC