ITT Cannon, LLC KPSE07E20-41PW
KPSE07E20-41PW
Part No.:
KPSE07E20-41PW
Datasheet:
ShinYuaKPSE07E20-41PW.pdf
Description:
CONN RCPT MALE 41POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Receptacle, Male Pins
Number of Positions:
41
Shell Size - Insert:
20-41
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Panel Mount
Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Item23:
W
Item31:
Backshell
Item32:
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC