ITT Cannon, LLC KPSE07E22-21P
KPSE07E22-21P
Part No.:
KPSE07E22-21P
Datasheet:
ShinYuaKPSE07E22-21P.pdf
Description:
CONN RCPT MALE 21POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Receptacle, Male Pins
Number of Positions:
21
Shell Size - Insert:
22-21
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Panel Mount
Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Item23:
N (Normal)
Item31:
Backshell
Item32:
Item33:
13A
Item34:
1000VAC, 1400VDC