ITT Cannon, LLC KPSE07E22-55SX
KPSE07E22-55SX
Part No.:
KPSE07E22-55SX
Datasheet:
ShinYuaKPSE07E22-55SX.pdf
Description:
CONN RCPT FMALE 55POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
55
Shell Size - Insert:
22-55
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Panel Mount
Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Item23:
X
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC