ITT Cannon, LLC KPSE07F14-15SW
KPSE07F14-15SW
Part No.:
KPSE07F14-15SW
Datasheet:
ShinYuaKPSE07F14-15SW.pdf
Description:
CONN RCPT FMALE 15POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
15
Shell Size - Insert:
14-15
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Panel Mount
Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Item23:
W
Item31:
Strain Relief
Item32:
Item33:
7.5A, 13A
Item34:
600VAC, 850VDC