ITT Cannon, LLC KPSE08F22-55PX
KPSE08F22-55PX
Part No.:
KPSE08F22-55PX
Datasheet:
ShinYuaKPSE08F22-55PX.pdf
Description:
CONN PLUG MALE 55POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
55
Shell Size - Insert:
22-55
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line), Right Angle
Item23:
X
Item31:
Strain Relief
Item32:
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC