ITT Cannon, LLC KPT07E20-41PXDV
KPT07E20-41PXDV
Part No.:
KPT07E20-41PXDV
Datasheet:
ShinYuaKPT07E20-41PXDV.pdf
Description:
CONN RCPT MALE 41POS GOLD SOLDER
Connector Type:
Receptacle, Male Pins
Number of Positions:
41
Shell Size - Insert:
20-41
Item23:
X
Item29:
Environment Resistant
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC