ITT Cannon, LLC KPT2E16-26PWEW
KPT2E16-26PWEW
Part No.:
KPT2E16-26PWEW
Datasheet:
ShinYuaKPT2E16-26PWEW.pdf
Description:
CONN RCPT MALE 26POS GOLD SOLDER
Connector Type:
Receptacle, Male Pins
Number of Positions:
26
Shell Size - Insert:
16-26
Item23:
W
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC