ITT Cannon, LLC KPT2E20-39PZDV
KPT2E20-39PZDV
Part No.:
KPT2E20-39PZDV
Datasheet:
ShinYuaKPT2E20-39PZDV.pdf
Description:
CONN RCPT MALE 39POS GOLD SOLDER
Connector Type:
Receptacle, Male Pins
Number of Positions:
39
Shell Size - Insert:
20-39
Item23:
Z
Item33:
7.5A, 13A
Item34:
600VAC, 850VDC