ITT Cannon, LLC KPT2E24-61SXEX
KPT2E24-61SXEX
Part No.:
KPT2E24-61SXEX
Datasheet:
ShinYuaKPT2E24-61SXEX.pdf
Description:
CONN RCPT FMALE 61POS GOLD SLDR
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
61
Shell Size - Insert:
24-61
Item23:
X
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC