Susumu KRL6432E-M-R015-F-T5
KRL6432E-M-R015-F-T5
Part No.:
KRL6432E-M-R015-F-T5
Manufacturer:
Susumu
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Datasheet:
ShinYuaKRL6432E-M-R015-F-T5.pdf
Description:
RES 0.015 OHM 3W 2512 WIDE
  • Related Categories
Package/Case:
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
KRL
ProductStatus:
Active
Resistance:
15 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
3W
Composition:
Metal Foil
Features:
Automotive AEC-Q200, Current Sense
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.122 L x 0.248 W (3.10mm x 6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)