Murata Electronics KRM21ER61E106KHA1K
KRM21ER61E106KHA1K
Part No.:
KRM21ER61E106KHA1K
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
SMD, J-Lead
Datasheet:
ShinYuaKRM21ER61E106KHA1K.pdf
Description:
CAP CER 10UF 25V X5R SMD
  • Related Categories
Package/Case:
SMD, J-Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
KRM
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.087 L x 0.049 W (2.20mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.075 (1.90mm)