United Chemi-Con KXG200VB221M18X25LL
KXG200VB221M18X25LL
Part No.:
KXG200VB221M18X25LL
Datasheet:
KXG200VB221M18X25LL.pdf
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 200V RADIAL
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.05 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
2.3625 A @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
0.984 (25.00mm)