United Chemi-Con KXG200VB68RM12X20LL
KXG200VB68RM12X20LL
Part No.:
KXG200VB68RM12X20LL
Datasheet:
KXG200VB68RM12X20LL.pdf
Description:
CAP ALUM 68UF 20% 200V RADIAL
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
470 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
1.175 A @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.492 Dia (12.50mm)
Height-Seated(Max):
0.787 (20.00mm)