United Chemi-Con KXG350VB22RM12X20LL
KXG350VB22RM12X20LL
Part No.:
KXG350VB22RM12X20LL
Datasheet:
KXG350VB22RM12X20LL.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
350 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
260 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
650 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.492 Dia (12.50mm)
Height-Seated(Max):
0.787 (20.00mm)