United Chemi-Con KXG450VB15RM12X25LL
KXG450VB15RM12X25LL
Part No.:
KXG450VB15RM12X25LL
Datasheet:
KXG450VB15RM12X25LL.pdf
Description:
CAP ALUM 15UF 20% 450V RADIAL
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
240 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
600 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.492 Dia (12.50mm)
Height-Seated(Max):
0.984 (25.00mm)