United Chemi-Con KXG450VB47RM18X25LL
KXG450VB47RM18X25LL
Part No.:
KXG450VB47RM18X25LL
Datasheet:
KXG450VB47RM18X25LL.pdf
Description:
CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
480 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
1.2 A @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
0.984 (25.00mm)