United Chemi-Con KY10VB221M6X11LL
KY10VB221M6X11LL
Part No.:
KY10VB221M6X11LL
Datasheet:
KY10VB221M6X11LL.pdf
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
4000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
170 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
340 mA @ 100 kHz
Impedance:
220 mOhms
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.433 (11.00mm)