United Chemi-Con KY25VB47RM5X11LL
KY25VB47RM5X11LL
Part No.:
KY25VB47RM5X11LL
Datasheet:
KY25VB47RM5X11LL.pdf
Description:
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
84 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
210 mA @ 100 kHz
Impedance:
580 mOhms
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.433 (11.00mm)