United Chemi-Con KY35VB681M12X20LL
KY35VB681M12X20LL
Part No.:
KY35VB681M12X20LL
Datasheet:
KY35VB681M12X20LL.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL
ProductStatus:
Active
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.14 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
1.9 A @ 100 kHz
Impedance:
35 mOhms
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.492 Dia (12.50mm)
Height-Seated(Max):
0.787 (20.00mm)