United Chemi-Con KY50VB22RM5X11LL
KY50VB22RM5X11LL
Part No.:
KY50VB22RM5X11LL
Datasheet:
KY50VB22RM5X11LL.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
72 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
180 mA @ 100 kHz
Impedance:
700 mOhms
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.433 (11.00mm)