United Chemi-Con KZE100VB331M12X35LL
KZE100VB331M12X35LL
Part No.:
KZE100VB331M12X35LL
Datasheet:
KZE100VB331M12X35LL.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
825 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
1.65 A @ 100 kHz
Impedance:
36 mOhms
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.492 Dia (12.50mm)
Height-Seated(Max):
1.378 (35.00mm)