United Chemi-Con KZE100VB681MM35LL
KZE100VB681MM35LL
Part No.:
KZE100VB681MM35LL
Datasheet:
KZE100VB681MM35LL.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 100V RADIAL
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.32 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
2.2 A @ 100 kHz
Impedance:
27 mOhms