United Chemi-Con KZE35VB221M10X12LL
KZE35VB221M10X12LL
Part No.:
KZE35VB221M10X12LL
Datasheet:
KZE35VB221M10X12LL.pdf
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
4000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
515 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
1.03 A @ 100 kHz
Impedance:
53 mOhms
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)