United Chemi-Con KZE50VB10RM5X7LL
KZE50VB10RM5X7LL
Part No.:
KZE50VB10RM5X7LL
Datasheet:
KZE50VB10RM5X7LL.pdf
Description:
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
175 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
210 mA @ 100 kHz
Impedance:
500 mOhms
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.276 (7.00mm)