United Chemi-Con KZE50VB331M10X25LL
KZE50VB331M10X25LL
Part No.:
KZE50VB331M10X25LL
Datasheet:
KZE50VB331M10X25LL.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
4000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
935 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
1.87 A @ 100 kHz
Impedance:
28 mOhms
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.984 (25.00mm)