United Chemi-Con KZE50VB681M12X30LL
KZE50VB681M12X30LL
Part No.:
KZE50VB681M12X30LL
Datasheet:
KZE50VB681M12X30LL.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.716 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
2.86 A @ 100 kHz
Impedance:
21 mOhms
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.492 Dia (12.50mm)
Height-Seated(Max):
1.181 (30.00mm)