Johanson Technology Inc. L-07C8N2JV6T
L-07C8N2JV6T
Part No.:
L-07C8N2JV6T
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ShinYuaL-07C8N2JV6T.pdf
Description:
FIXED IND 8.2NH 250MA 400MOHM SM
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ProductStatus:
Active
Type:
Multilayer
Material-Core:
Ceramic
Inductance:
8.2 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
250 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
400mOhm Max
Q@Freq:
8 @ 100MHz
Frequency-SelfResonant:
4.6GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz