Johanson Technology Inc. L-15W11NGV4E
L-15W11NGV4E
Part No.:
L-15W11NGV4E
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaL-15W11NGV4E.pdf
Description:
FIXED IND 11NH 600MA SMD
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ceramic
Inductance:
11 nH
Tolerance:
±2%
CurrentRating(Amps):
600 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
Q@Freq:
60 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
150 MHz