Tamura L18P020D15
L18P020D15
Part No.:
L18P020D15
Manufacturer:
Tamura
Category:
Current Transducers
Package:
Module
Datasheet:
ShinYuaL18P020D15.pdf
Description:
SENSOR CURRENT HALL 20A AC/DC
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Obsolete
ForMeasuring:
AC/DC
SensorType:
Hall Effect, Open Loop
Current-Sensing:
20A
NumberofChannels:
1
Output:
Ratiometric, Voltage
Sensitivity:
Frequency:
DC ~ 100kHz
Linearity:
±1%
Accuracy:
Voltage-Supply:
±15V
ResponseTime:
5µs
Current-Supply(Max):
15mA
OperatingTemperature:
-30°C ~ 80°C