Carling Technologies L24B1CPP1-A77Z2-173
L24B1CPP1-A77Z2-173
Part No.:
L24B1CPP1-A77Z2-173
Datasheet:
L24B1CPP1-A77Z2-173.pdf
CurrentRating(Amps):
15A (DC)
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
24 V
Color-Actuator/Cap:
Black
IlluminationTypeColor:
LED, Amber/Amber
IlluminationVoltage(Nominal):
24 VDC
TerminationStyle:
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
PanelCutoutDimensions:
Rectangular - 44.04mm x 22.02mm