Carling Technologies L24D1GHHE-DH700-12J
L24D1GHHE-DH700-12J
Part No.:
L24D1GHHE-DH700-12J
Datasheet:
L24D1GHHE-DH700-12J.pdf
CurrentRating(Amps):
20A (DC)
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
12 V
Color-Actuator/Cap:
Red
IlluminationTypeColor:
LED, Green/Green
IlluminationVoltage(Nominal):
12 VDC
TerminationStyle:
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
PanelCutoutDimensions:
Rectangular - 44.04mm x 22.02mm