Nichicon LAQ2P151MELZ25
LAQ2P151MELZ25
Part No.:
LAQ2P151MELZ25
Datasheet:
ShinYuaLAQ2P151MELZ25.pdf
Description:
CAP ALUM 150UF 20% 220V SNAP
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
220 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
650 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
780 mA @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.866 Dia (22.00mm)
Height-Seated(Max):
1.063 (27.00mm)