KYOCERA AVX LD106D107KAB4A
LD106D107KAB4A
Part No.:
LD106D107KAB4A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaLD106D107KAB4A.pdf
Description:
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
LD
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
6.3V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.110 (2.79mm)