MEAN WELL USA Inc. LDH-45A-1050DA
LDH-45A-1050DA
Part No.:
LDH-45A-1050DA
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
ShinYuaLDH-45A-1050DA.pdf
Description:
LED DRIVER CC BOOST 24-43V 1.05A
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Tube
Series:
LDH-45
ProductStatus:
Active
Type:
Constant Current
Topology:
Boost
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input(Min):
9V
Voltage-Input(Max):
18V
Voltage-Output:
24 ~ 43V
Current-Output(Max):
1.05A
Power(Watts):
45 W
Dimming:
DALI
Features:
Remote On/Off, OVP, SCP, UVLO
OperatingTemperature:
-40°C ~ 70°C
Efficiency:
91%
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
7-DIP Module
ApprovalAgency:
2.95 L x 2.09 W x 0.89 H (75.0mm x 53.0mm x 22.7mm)