IQD Frequency Products LFXTAL083407RL3K
LFXTAL083407RL3K
Part No.:
LFXTAL083407RL3K
Manufacturer:
IQD Frequency Products
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYuaLFXTAL083407RL3K.pdf
Description:
CRYSTAL 24.0000MHZ 12PF SMD
  • Related Categories
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
CFPX-180
ProductStatus:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
24 MHz
FrequencyStability:
±50ppm
FrequencyTolerance:
±20ppm
LoadCapacitance:
12pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
50 Ohms
OperatingMode:
Fundamental
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.134 L x 0.106 W (3.40mm x 2.70mm)