Taiyo Yuden LK32161R2M-T
LK32161R2M-T
Part No.:
LK32161R2M-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
LK32161R2M-T.pdf
Description:
FIXED INDUCTOR SMD
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
LK
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Multilayer
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
1.2 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
100 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
500mOhm Max
Q@Freq:
45 @ 10MHz
Frequency-SelfResonant:
65MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
InductanceFrequency-Test:
10 MHz