Taiyo Yuden LMF316B7105MLHT
LMF316B7105MLHT
Part No.:
LMF316B7105MLHT
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaLMF316B7105MLHT.pdf
Description:
CAP CER 1UF 10V X7R 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.071 (1.80mm)