Taiyo Yuden LMK105AC6225MV-F
LMK105AC6225MV-F
Part No.:
LMK105AC6225MV-F
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ShinYuaLMK105AC6225MV-F.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 10V X6S 0402
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
M
ProductStatus:
Active
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
X6S
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Features:
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.024 (0.60mm)