Taiyo Yuden LMK107AC6475KA-T
LMK107AC6475KA-T
Part No.:
LMK107AC6475KA-T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaLMK107AC6475KA-T.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 10V X6S 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Series:
M
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
X6S
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Applications:
SMPS Filtering
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.95mm)