Taiyo Yuden LMK107SD153KA-T
LMK107SD153KA-T
Part No.:
LMK107SD153KA-T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaLMK107SD153KA-T.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 10V 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Series:
CFCAP™
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low Distortion
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)