Taiyo Yuden LMK212B7475MGHT
LMK212B7475MGHT
Part No.:
LMK212B7475MGHT
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaLMK212B7475MGHT.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 10V X7R 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Series:
M
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, SMPS Filtering
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.053 (1.35mm)