Taiyo Yuden LMK212SD683KG-T
LMK212SD683KG-T
Part No.:
LMK212SD683KG-T
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaLMK212SD683KG-T.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 10V 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Series:
CFCAP™
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low Distortion
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.053 (1.35mm)