Taiyo Yuden LMK316BJ106MD-T
LMK316BJ106MD-T
Part No.:
LMK316BJ106MD-T
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaLMK316BJ106MD-T.pdf
Description:
CAP CER 10UF 10V X5R 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
SMPS Filtering
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.95mm)