Nichicon LNR1A224MSE
LNR1A224MSE
Part No.:
LNR1A224MSE
Datasheet:
ShinYuaLNR1A224MSE.pdf
Description:
CAP ALUM 220000UF 20% 10V SCREW
Capacitance:
220000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
13 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
14.95 A @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.866 (22.00mm)
Size/Dimension:
2.008 Dia (51.00mm)
Height-Seated(Max):
4.055 (103.00mm)