Nichicon LNR1A334MSE
LNR1A334MSE
Part No.:
LNR1A334MSE
Datasheet:
ShinYuaLNR1A334MSE.pdf
Description:
CAP ALUM 330000UF 20% 10V SCREW
Capacitance:
330000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
15.9 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
18.285 A @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
1.126 (28.60mm)
Size/Dimension:
2.500 Dia (63.50mm)
Height-Seated(Max):
4.055 (103.00mm)