Nichicon LNR1A684MSE
LNR1A684MSE
Part No.:
LNR1A684MSE
Datasheet:
ShinYuaLNR1A684MSE.pdf
Description:
CAP ALUM 680000UF 20% 10V SCREW
Capacitance:
680000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
22.8 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
26.22 A @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
1.252 (31.80mm)
Size/Dimension:
3.000 Dia (76.20mm)
Height-Seated(Max):
4.843 (123.00mm)